webdesign profil novinky poskytované služby reference hlavní kontakty
Facebook - Webdesign ekART Vsetín
Novinky ...

Povinné webové stránky pro akciové společnosti od 1.1. 2014

 

Od 1.1.2014 vchází v platnost nový zákon o obchodních korporacích – zkrácený název zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), který ukládá všem novým, ale i již existujícím akciovým společnostem a Evropským společnostem povinnost vlastnit webové stránky. To pro majitele akciových a Evropských společností znamená další náklad navíc – nákup vlastní domény, hostingu, ale především webových stránek.

Povinné údaje na webových stránkách

  • Název
  • Sídlo
  • IČO společnosti
  • Údaj o jejím zápisu v obchodním rejstříku
  • Pozvánky na valné hromady.

Při provozu společnosti pak internetové stránky mají sloužit především jako jeden z prostředků komunikace společnosti s akcionáři, případně dalšími osobami. Především musí akcionáři nalézt na webu pozvánky na valnou hromadu; to se bude týkat jak společností s akciemi na majitele, tak i společností s akciemi na jméno. Pozvánka musí být na webu k dispozici nejméně do konání valné hromady.

Co se může stát v případě nedodržení nového zákona?

Povinnost vlastnictví webových stránek platí jak pro a.s. s akciemi na majitele, tak i pro společnosti s akciemi na jméno. Jestliže akciová společnost nedodrží zákon, který vchází v platnost dne 1.1.2014, může jí hrozit pokuta až do výše 20 tisíc korun.

Povinné webové stránky pro družstva od 1.1. 2014

 

Od 1.1.2014 vchází v platnost nový zákon o obchodních korporacích – zkrácený název zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), který ukládá všem právnickým osobám typu družstvo povinnost vlastnit webové stránky (§ 636 odst. 1)

Internetové stránky družstva jsou nutné ke zveřejnění konání členské schůze nejméně 15 dnů přede dnem konání členské schůze.

Vybrané reference

LESS & TIMBER, a.s., Čáslav

Podrobnosti o projektu

podrobnosti     otevřít web

LDF Rožnov a.s.

Podrobnosti o projektu

podrobnosti     otevřít web

Bytové družstvo Žerotínova Vsetín

Podrobnosti o projektu

podrobnosti     otevřít web

Copyright (c) 2019, Jindřich Ekart - tvorba webových stránek, redakční systémy, e-shop, webhosting, grafika Tom Vild
pište na jindrich(zavináč)ekart.cz | volejte na mob: +420 603 802 207, +420 603 802 201| tel: +420 571 117 667